2011. július 18-én délután Székesfehérváron, az egykori 17-es honvédek laktanyájában megemlékezésre került sor. Az újjáélesztett "ezrednapon" az egykori alakulat tagjaira és hősi halottaira emlékeztek az egybegyűltek. A város házi ezrede a Nagy Háborúban hatalmas áldozatot hozott a haza védelmében, hősi halottainak sírjai Galíciától a Piavéig megtalálhatók a katonatemetőkben.
A megemlékezésen a blogot üzemeltető Nagy Háború Kutatásáért Közhasznú Alapítvány részéről Rózsafi János és Stencinger Norbert is részt vett
E napon került bemutatásra ifj. Damó Elemér ezredes könyve is, amely édesapja, Damó Elemér honvéd százados naplója felhasználásával készült. Damó Elemér először az ezred utász századának, majd III. zászlóaljának parancsnokaként harcolt a 17-esek soraiban az orosz, majd az olasz fronton. Az egykori csapattiszt igen olvasmányosan, a saját tapasztalatait is leírva követte nyomon a harci eseményeket.
A könyvbemutató után került sor márkosfalvi Sipos Gyula ezredes fából faragott szobrának avatására. A szobor Horváth Lajos népi iparművész alkotása. Rózsafi János és Stencinger Norbert az avatás után alapítványunk és blogunk nevében koszorút helyezett el a szobor talapzatánál. Szerzőink az ezred harcainak kutatójaként is tisztelegtek a legendás ezredparancsnok és katonái emléke előtt.
Márkosfalvi Sipos Gyula frissen felavatott szobra
Rózsafi János elhelyezi alapítványunk koszorúját
A koszorú felirata:Tisztelettel adózva a Nagy Háború hős 17-es honvédei emlékének
Nagy Háború Kutatásáért Közhasznú Alapítvány - Nagy Háború blog
A szoboravatás után a Zichy-ligetben álló ezredemlékműnél folytatódott az ünnepség. Cser-Palkovics András polgármester úr emlékező szavait követően a város vezetői, valamint a Magyar Honvédség katonai parancsnokai helyezték el koszorúikat az oroszlános emlékműnél.
Az emléknapra szóló meghívót és a részletes programot ezen a linken találjátok.